pondělí 19. října 2020 Michaela

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Třeboňská šlapka ukončí cyklistickou sezonu na Třeboňsku

Již tradiční cyklovyjížďka Třeboňská šlapka s letošním podtitulem Za knížaty ze Schwarzenbergu se kvůli koronavirové pandemii výjimečně uskuteční na závěr cyklistické sezóny, v sobotu 3. října 2020.

Kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením je uzpůsoben průběh letošní cyklovyjížďky. Zahájení akce proběhne bez registrace účastníků od 9 do 12 hodin.

Před Turistickým informačním centrem na Masarykově náměstí č. 1 v Třeboni obdrží zdarma všichni cyklisté mapku s popisem třech různě dlouhých tras (A – 32 km, B – 52 km, C – 69 km). Všechny trasy vedou Mláckým lesem, po Jubilejní cestě. Nejkratší trasa se vrací od Čertovy šlápoty kolem rybníka Rožmberk a Starou Hlínu, prostřední trasa je prodloužena o Nadějskou rybniční soustavu a nejdelší trasa vede až k Veselským pískovnám.

Úseky, kde nevede značená cyklotrasa nebo turistická značka, budou vyznačeny oranžovými šipkami se zkratkou TŠ. Akce letos nebude zakončena na pergole u sv. Víta, ale od 13 do 17 hodin mohou cyklisté získat účastnický list v infocentru na náměstí. Popis tras naleznete na webu, kde jsou ke stažení GPX jednotlivých tras.

Akce je podpořena z Grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky a pořádá ji odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně. 

Jaké zajímavosti vás na trase čekají?

Stará řeka - meandrující koryto řeky Lužnice, kolem něhož se vyskytují mokřadní ekosystémy

Přírodní rezervace Rybníky u Vitmanova - výtopy rybníků Nový Vdovec a Ženich a malé lesní rašeliniště. Rybník Ženich má nejdelší rybniční hrází v ČR o celkové délce 3,5 km.

Stříbřecký most  - železobetonový silniční most, technická památka z r. 1925

Jubilejní alej, zvaná Adolfka  - Za zastávku stojí dva pomníky postavené na počest manželů Jana Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky  Idy, rozené princezny z Liechtensteinu.

Čertova šlápota - balvan s otiskem čertových kopyt a vyrytou postavou čerta s letopočty.

Metel - Od 15. století zde stával vodní mlýn. Okolo roku 1845 upravil podnikatel Vojtěch Lanna metelský jez tak, aby umožňoval voroplavbu.

Hamr – Pozoruhodný je zdejší renesanční farní kostel Nejsvětější Trojice a zvonice s dřevěným patrem. Tvrz tu stála už ve středověku, za Schwarzenberských knížat byla upravena na sýpku.

Nadějská rybniční soustava – jedna z nejvzácnějších přírodních rezervací Třeboňska. Základ soustavy tvoří rybníky Naděje, Skutek, Víra, Láska a Dobrá vůle. Založil ji Jakub Krčín v letech 1577–1579.

Rybník Rožmberk - největší rybník v zemi, dílo Jakuba Krčína z let 1584–1590. Na sádkách pod rybníkem Rožmberk stojí renesanční bašta ze 16. století.

Akce je podpořena z Grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky a pořádá ji odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně. Podrobný popis tras naleznete na www.itrebon.cz/trebonskaslapka. Další informace na webu a fb www.itrebon.cz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

PR text

Štítky Třebonská šlapka, cyklistická sezona, cyklista, kolo, Třeboň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Ondřej

Pouhá kopie "Jarošovské šlapky" :-)

pondělí, 28. září 2020, 19:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.