neděle 25. září 2022 Zlata

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V srpnu zajděte do letňáku na Saturnina a Dívčí válku

PR článek

Českobudějovické Letní kino Háječek se v srpnu dvakrát promění na největší divadelní amfiteátr a uvede dvě divadelní hry. Pod hvězdnou oblohou můžete zhlédnout v neděli 14. srpna hru Dívčí válka a o čtrnáct dní později hru Můj sluha Saturnin. Vstupenky získáte na www.kinohajecek.cz.

Umístění sedadel v Háječku opravdu připomíná svým sklonem a tvarem starověké amfiteátry a díky své kapacitě nemá v nejbližším okolí Českobudějovicka obdoby. Diváci díky tomu mohou začít unikátní divadelní zážitek pod hvězdnou oblohou.

Jako první se představí v neděli 14. srpna se svým dlouholetým představením (již přes 20 let) Dívčí válka divadelního spolku J.K.Tyl České Budějovice. Tato hra vznikla dle původního scénáře F.R.Čecha a jedná se o mírně provokativní a lechtivý pohled na úsvit našich dějin z dob Starých pověstí českých. Přemysl, Vlasta a ostatní na válečné scéně nenechají rozhodně vaše bránice v klidu.

Druhým představením je dobová komedie Můj sluha Saturnin, kterou uvede Marešovo divadelní společnost také z Českých Budějovic v neděli 28. srpna Těšit se můžete na osobitý humor tohoto díla, které svou originalitou pobaví diváky i v dnešní době. Představí se pohotový, pracovitý a vzdělaný sluha Saturnin se svým suchopárným pánem Jiřím, nemohou chybět postavy tetičky, Milouše, svérázného dědečka a doktora Vlacha.

Vstupenky na obě divadelní představení získáte v předprodeji na www.kinohajecek.cz.

Ohodnoť článek

Štítky Háječek, letní kino, Letní kino Háječek, film, divadlo, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.