středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Nalaďte se na advent v Klášteře Borovany

PR článek

Nalaďte se na Vánoce ve svátečně vyzdobeném borovanském klášteře. Navštívit můžete například vánoční výstavu s ilustracemi Josefa Lady, adventní divadelní představení, koncerty, řemeslný trh a mnoho dalšího.

Adventní program odstartuje první adventní neděli 27. listopadu tradiční akcí Advent začíná.  Předvánoční náladu se svým spřežením přiveze ve 14 hodin Ježíškův pošťák a spolu s ním do Borovan dorazí sváteční atmosféra. Nebudou chybět živě zpívané koledy, adventní tvořivé dílny a řemeslný jarmark i vůně vánočních dobrot, svařáku a punče. Odpoledne vyvrcholí v 18 hodin slavnostním rozsvícení vánočního stromu s vánočním ohňostrojem. Vstupné je zdarma.

Ve čtvrtek 1. prosince proběhne slavnostní vernisáž výstavy Ladovská zima mezi betlémy. K vidění budou kouzelné zimní ilustrace Josefa Lady, které budou doplněné sbírkou betlémů. Mezi nimi najdete i nový Borovanský betlém, který speciálně pro Borovany vytvořila výtvarnice Kateřina Ašenbrennerová. Výstava bude přístupná do 22. prosince v otevírací době infocentra a navíc v neděli od 15 do 18 hodin. Vstupné je také zdarma.   

V pátek 2. prosince zavítá do Borovan Divadlo Víti Marčíka s vánočním představením Setkání před betlémem. Čeká vás příběh o narození Ježíše a také příběh několika přátel, kteří se každým rokem setkávají před vyřezávaným betlémem, aby společně oslavili Vánoce. A nechybí ani živě zpívané koledy. Vstupné 50 Kč, předprodej www.cbsystem.cz.

Mikuláš s čerty a anděly rozdá dětem mikulášskou nadílku v pondělí 5. prosince. Od 17 hodin se můžete těšit na krátké divadelní představení Když jsou s čerty žerty na nádvoří borovanského kláštera. Vstupné je zdarma.

Ve středu 7. prosince se všichni sejdou u vánočního stromu při tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem. Koledy si společně s vámi zazpívají Školkový Neuvěřitelný Amatérský Pěvěcký Sbor z MŠ Borovany Šnaps.

Hudba žáků ZUŠ Borovany rozezní borovanský kulturní dům v neděli 11. prosince a nebude chybět ani tradiční vánoční punč, který každoročně k tomuto koncertu patří. Vstupné je dobrovolné.

Adventní náladu naladíte také 17. prosince, kdy v Malovaném sále vystoupí komorní sbor Voces Gaudi pod vedením sbormistryně Šárky Kodýmové a klavírním doprovodem Michaely Vithové. Vstupné je dobrovolné.

Letos nebude chybět v klášterním parku Živý betlém. Borovanští betlémáři zahrají v neděli 18. prosince nejznámější vánoční příběh o narození Ježíška. Vstupné je zdarma.

Novoroční přípitek bude nabídnut v neděli 8. ledna v Malovaném sále na Tříkrálovém koncertě. V rytmu slavných melodií vystoupí Trio Karageorgiev ve složení: Radka Karageorgieva (housle, zpěv), Marcela Křížová (klavír) a Nikola Karageorgiev (violoncello).

Více informací na webových stránkách.

Ohodnoť článek

Štítky advent, borovany, klášter borovany, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.