středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jižní Čechy lákají na adventní akce. Na co se můžete těšit?

PR článek

Čas adventu a Vánoc se pomalu blíží a spousta z vás si již určitě láme hlavu s nákupem dárků. Na co ale mnozí v tomto období zapomínají, je i kvalitně strávený čas se svými blízkými. Naplánujte si se svou rodinou a přáteli návštěvu jižních Čech a zažijte pohádkový advent, na který budete s radostí ještě dlouho vzpomínat. Máme pro vás hned několik tipů.

Českobudějovický advent

18. 11. 2022 — 31. 12. 2022

Chcete zažít jeden z nejhezčích adventních trhů v České republice? Pak navštivte České Budějovice. Na náměstí Přemysla Otakara II., radničním nádvoří a blízkých uličkách se budou konat vánoční trhy. Čeká na vás vánoční atmosféra, koledy a různé dobroty.Trhy navíc zpestří různá hudební a taneční vystoupení.

Detailní program najdete ZDE.

Schwarzenberské Vánoce na zámku v Třeboni

24. 11. 2022 — 1. 1. 2023

Letošní rok je přesně 100. výročí od posledních knížecích Vánoc na Třeboni. Jednalo se o rodinnou oslavu plnou štěstí a radosti, vzpomínek na ty, kteří s námi již nejsou, ale i přání pro lepší zítřky. Pokud jste zvědaví, jak taková knížecí oslava vánočních svátků probíhala, neváhejte sem dorazit.

Detailní program najdete ZDE.

Vánočně nasvícená ZOO

9. 12. 2022 — 8. 1. 2023

Přijďte si zkrátit zimní večery do ZOO v Hluboké nad Vltavou. Máte jedinečnou možnost zažít neopakovatelnou vánoční atmosféru mezi zvířaty. Chvilkami si budete připadat jako v pohádce, a to díky tisícům rozzářených světýlek a barevných efektů. Využijte prodloužené otevírací doby v tyto dny a přijďte se svými blízkými zažít lehce mrazivou večerní procházku, která vám utkví v paměti ještě hodně dlouho.

Betlémy v Českém Krumlově

Co by to byly za Vánoce bez Betlému? V pohádkovém Českém Krumlově jich je k vidění hned několik:

  • Betlém realizovaný žáky a profesory Střední umělecko-průmyslové školy sv. Anežky České od první adventní neděle 27. listopad 2022 na náměstí Svornosti
  • Historický betlém v kostele sv. Víta od svátku Božího hodu 25. prosince 2022 do Hromnic 2. prosince 2023, svátku Uvedení Páně do chrámu
  • Živý Betlém se koná 23. prosince 2022 ve dvou časech od 16:15 a 18:30 na II. zámeckém nádvoří.

Všechny adventní akce, které se budou konat v jižních Čechách, najdete na této stránce.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky advent, adventní akce, jižní čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.