čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Sezona před českokrumlovskou točnou začne Psem baskervillským

Premiérou detektivního představení Pes baskervillský v režii Petra Zelenky a v hlavní roli s Karlem Rodenem začne 11. června sezóna v plenérovém divadle v Českém Krumlově. Program do 5. září nabízí divákům sedm titulů, z toho čtyři premiéry, celkem 85 představení.

Na některé večery už nejsou volné vstupenky, třeba na všech 15 představení Psa baskervillského a školní představení Barona Prášila. Předprodej lístků začal loni 9. září.

Pes baskervillský je divadelní adaptací autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové na motivy stejnojmenného románu Arthura Conana Doyla. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a oba autoři na ní pracovali déle než rok. Pro Zelenku jde o první režisérskou zkušenost před točnou. Hlavní roli Sherlocka Holmese svěřil Zelenka Karlu Rodenovi, který se souborem Jihočeského divadla spolupracuje rovněž poprvé. Alternovat ho bude Jiří Suchý z Tábora.

Od 30. června vystřídají Psa baskervillského Tři mušketýři, romantická komedie na motivy Alexandra Dumase od autorské dvojice Glaser-Šubrtová. Titul bude uveden ve dvou blocích - v červenci a v srpnu celkem v 22 představeních. „Pokud nebude muset být některé z nich odvoláno kvůli dešti, dosáhne titul nejvíce repríz v historii otáčivého hlediště, a to 152,“ upozornil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Další z premiér uvidí diváci 16. července, Carmen v hudebním nastudování Maria De Rose a režii Jany Kališové. Na točně se bude hrát do 26. července, kdy ji vystřídá premiéra Labutího jezera. Na hudbu Čajkovského ho zatančí balet v choreografii Attily Egerháziho. Sérii hudebních titulů doplní opera Rusalka v režii Jiřího Heřmana, která měla premiéru loni. V titulní roli se vystřídají Jana Šrejma Kačírková a Maria Kobielská.

Operu a balet pak na točně vystřídá činoherní soubor s divácky oblíbenou komedií Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Inscenaci na točně režíroval Jiří Menzel a premiéru měla v roce 2007. Letos bude mít 71. reprízu.

Čtvrtou premiéru si pro plenérové divadlo připravil soubor Malého divadla. Diváky chce pobavit dobrodružnou fantasy komedií Baron Prášil s Romanem Nevěčným v titulní roli a v režii a adaptaci Zdeňka Jecelína.

Ceny vstupenek se pohybují mezi 300 až 990 korunami, na představení Malého divadla od 150 do 300 korun. Některé divácké sekce byla na hlavní představení meziročně zdraženy o 150 korun. Ředitel Průdek očekává, že představení navštíví kolem 54 tisíc diváků. Pokud některá nebudou zrušena, mohlo by jít o rekord.

Foto: jihoceskedivadlo.cz
Zdroj: ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.