středa 29. ledna 2020 Zdislava

Jihočeši podpořili techniku hravým způsobem

Pavilon T1 budějovického výstaviště se zaplnil nejenom školami s technickým zaměřením, ale i stejně založenými firmami a podniky Jihočeského kraje. Hravou formou bylo dětem, žákům, studentům i dospělým ukázáno, co vše se pod slovem technika může skrývat a kolik zábavy si díky ní užijí.

Čtvrteční akce Dobrodružství s technikou 2015 úzce souvisí s nedávným podepsáním třetí sektorové dohody, která má zajistit více kvalifikovaných absolventů škol pro obory elektrotechniky a energetiky na jihu Čech. Den plný techniky pořádala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů pod záštitou primátora a hejtmana jihočeského kraje.

Zážitkový den pro děti i rodiče na téma Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry, nadchnul nejenom příchozí děti, ale i jejich rodiče. Všichni do jednoho se zabavili nejenom u stánků třinácti škol, ale i sedmnácti firem, které se zde prezentovaly. „Nápad uspořádat akci takového typu byl Lenky Vohradníkové, ředitelky Oblastní hospodářské komory České Budějovice, která přišla s myšlenkou propojení technických škol a firem pod jednou střechou a motivování tak dětí, žáků i studentů ke studiu a práci v technických oborech,“ řekla Lenka Špalková

Návštěvníci si mohli vyzkoušet pokusy s elektromagnety, setrvačníky s tekutým dusíkem, zahrát si šachový turnaj, zhlédnout funkci motoru závodního automobilu, pohrát si se stavebnicí merkur, hydraulickým bagrem a jinými technickými zajímavostmi. Nechyběla spousta soutěží, kvízů i omalovánek i pro ty nejmenší. Zábava na děti čekala i u prezentujících se hasičů a na každém rohu člověk narazil na chodící roboty, tablety a počítače.

„Jsme rádi, že návštěvníci odcházejí nadšení a s potěšením tedy mohu říci, že se akce bude pořádat i příští rok. Jihočeská hospodářská komora se totiž podepsáním sektorové dohody zavázala k motivaci dětí ke strojírenství, které je pro Českou republiku stěžejní,“ řekla Lenka Špalková.

Jihočeši podpořili techniku hravým způsobem

pátek, 19. června 2015, 13:25

Dobrodružství s technikou
Technické věci zajímaly i holky

Štítky dobrodružství s technikou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.