neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Jihočeské památky dnes zvou na tři zajímavé akce

Dnešní den je jako stvořený pro návštěvu některé z jihočeských historických památek. V předvečer letního slunovratu se totiž uskuteční několik zajímavých akcí, které nabídnou nevšední zážitek.

Nezapomenutelná bude určitě večerní prohlídka kláštera Zlatá Koruna, která se uskuteční dnes od 21.30.

"Prohlídku místností bývalého cisterciáckého kláštera umocní předčítání z Benediktovy řehole, návštěva nově zrekonstruované opatské kaple se zachovanými unikátními nástěnnými malbami či libé tóny kostelních varhan ze 17. století. Právě v největším jihočeském kostele Nanebevzetí Panny Marie bude prohlídka zakončena,“ uvedla mluvčí památkářů Jitka Skořepová.

O hodinu dříve se na zámku v Jindřichově Hradci odehraje Noc na Karlštejně. Oblíbený příběh představí Divadelní soubor Karla Čapka na 3. zámeckém nádvoří.

Slavnostní chvíle dnes zažijí návštěvníci zámku Kratochvíle. Během mše svaté, která začne v 16 hodin, bude požehnán nový oltář v kostele Narození Panny Marie. „Oltář představuje mimořádné dílo vytvořené v antverpských dílnách ve dvacátých letech 16. století a zpodobňuje triptych Klanění tří králů. Pro umístění oltáře na Kratochvíli byla pořízena nová malovaná predela, která znásobuje uměleckou i duchovní hodnotu oltáře,“ dodala Jitka Skořepová.

Štítky klášter zlatá koruna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.