neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Muzeum Novohradských hor v létě nabízí i pohádková představení

Léto plné dětských představení nabízí o letních prázdninách nové Muzeum Novohradských hor, které bylo v červenci otevřeno v Horní Stropnici. Návštěvníci se na pohádky mohou těšit každou sobotu, a to vždy od 15 hodin.

Dnes představí Divadlo Viďadlo Pohádky ze staré skříně. Tentokrát se ze staré secesní skříně vyloví dvě klasiky - Otesánek a O Palečkovi.

A co dál? Příští týden bude zaměřen na vodníky. Spolek Storytelling, který tvoří Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík a Jiří Šmirk, odvypráví Vodnické pohádky, které budou spojené s cákáním, rácháním a také kouzly.

8. srpna vystoupí Víťa Marčík junior a jeho Divadlo Já to jsem, 15. srpna představí Jitka a Jakub Doubravovi svoji verzi Karkulky červené, 22. srpna přijede Téměř divadelní společnost a o finále se postará 29. srpna Martin Hak, který dá na výběr z několika klasických pohádek.

Soboty jsou v Muzeu Novohradských hor obohaceny také o řemeslné a tvůrčí dílny. Dnes se bude Jiří Honyss věnovat tradiční lidové technice podmalby na sklo.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.