čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Krumlovská synagoga nyní nabízí výstavu fotografií Josipa Pelikana

Chystáte se navštívit zrekonstruovanou synagogu v Českém Krumlově? Nyní je možná ideální čas! Od 6. srpna tato památka hostí výstavu slovinského fotografa Josipa Pelikana, která zachycuje město Celje a okolí v 1. polovině 20. století.

„Výstava v Synagoze obsahuje 147 autorských fotografií Josipa Pelikana a představuje fotografovo mistrovství v různých žánrech - portrétní fotografie, dokumentární fotografie, fotografie krajin a přírody a industriální fotografie. Na originálních černobílých snímcích spatříme nejrůznější slovinské osobnosti, události, vojenské akce, místa a architekturu,“ zmínila Tanja Roženbergar, ředitelka Muzej novejše zgodovine Celje, které výstavu připravilo.

Organizátoři upozorňují na zajímavé srovnání, a to Josipa Pelikana s Josefem Seidelem. Oba fotografové se podle jejich slov podobají a stejně tak i jejich ateliery. Není tedy divu, že oba ateliéry už několik let spolupracují.

Výstava v Synagoze Český Krumlov bude přístupná až do 30. září. Navštívit ji můžete denně od 10 do 18 hodin. Vstupné je 50 korun (snížené 25 korun).

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.