neděle 9. srpna 2020 Roman

Zámek v Dačicích se vrací do baroka

Nádvoří zámku v Dačicích se dnes a zítra opět stane hlavním dějištěm tradičního festivalu Dačické barokní dny, který se uskuteční již popatnácté.

Dnes akce odstartuje v 18 hodin večer, kdy vystoupí barokní kapela Rittornello a taneční soubor Barunka. „Špičkoví hudebníci hrají nejen vážnou hudbu, ale také její lidovou podobu, přejímanou dnes s oblibou mnoha kapelami žánru world music. Mladí tanečníci ze souboru Barunka představí její původně neodmyslitelnou součást – lidové tance doby barokní. Koncert a představení je zároveň součástí celostátní akce Hradozámecká noc,“ uvedla mluvčí NPÚ Jitka Skořepová.

Pokud vystoupení Rittornella a Barunky nestihnete, můžete si je užít i zítra, kdy bude součástí Barokního zámeckého jarmarku, který na zámku startuje v 10 hodin a skončí v 16:00. Těšit se můžete na šermíře, kejklíře, dráteníka, kováře či třeba ochutnávky barokních jídel.

Zapadnout by nemělo ani unikátní barokní kázání Boháč a Lazar, proslovené kdysi neznámým německým knězem v češtině. Pro svou humornou nesrozumitelnost bylo zapsáno v přesné fonetické podobě a nechtěným humorem výtečně baví dodnes.“

Štítky zámek, dačice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.