úterý 10. prosince 2019 Julie

Voda Moře Oceány po roce opět na jihu Čech

Do hlubin vod, moří a oceánů se můžeme ponořit díky stejnojmennému festivalu. Dvanáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány 2015 proběhne v Hluboké nad Vltavou ve dnech 17. až 20. září a ačkoliv je jeho letošním hlavním námětem freediving, nabídne i mnohé další zážitky z vodního světa.

Program festivalu představuje velmi široký koncept tématické nabídky, jejímž základem je, stejně jako v uplynulých ročnících, přehlídka soutěžních filmů. Námětem je, jak jinak, voda. Její tajemný, stále ještě plně nepoznaný svět, její obyvatelé i návštěvníci - potápěči a filmaři.

Filmy ze soutěžní přehlídky budou od čtvrtka 17. září promítány v Kulturním centru Panorama a v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Diváci se mohou těšit mimo jiné na výjimečné záběry z Atlantického oceánu, Bali, Galapág, na dokumenty z výzkumu mořských hlubin, unikátní filmy o vodní fauně a mnoho dalších.

Připraveny jsou také besedy s tvůrci filmů a také s protagonisty hlavního námětu festivalu, freedivery. Za všechny jmenujme besedu s freedivery Martinem Cheníčkem a Gabrielou Grézlovou, která je čerstvou mistryní světa a držitelkou světového rekordu ve statické apnoe (zadržení dechu pod vodou) časem 8 minut 33 sekund. Tato beseda se bude konat v pátek 18. září od 17:30 v KC Panorama.

Soutěžní přehlídka filmů bude gradovat v tradičním finále, tedy v Ceremoniačním večeru v sobotu 19. září v KC Panorama, kde budou slavnostně vyhlášeny vítězné filmové snímky v několika kategoriích.

Součástí festivalu je ovšem také bohatý doprovodný program - koncert budějcké reggae kapely HE band, který začne na hlubockém náměstí u kostela v pátek ve 20 hodin, promítání kolekce výběru ze soutěžních filmů, také na náměstí v Hluboké nad Vltavou nebo festivalovým golfovým turnajem, který se bude konat na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou.

Krátce řečeno - v kontextu s námětem festivalu nás čeká přímo záplava zajímavých zážitků a vodního dobrodružství...

Program festivalu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.