pátek 7. srpna 2020 Lada

První ročník Hornoplánské traktoriády se povedl nad očekávání. Bavili se jak soutěžící, tak diváci

46 soutěžících, takřka 1000 diváků, krásné počasí, skvělá nálada... Tak by se jednou větou dala popsat Hornoplánská traktoriáda, která se v sobotu 17. října uskutečnila na hřišti na Dobré Vodě. Jednalo se o premiéru, která dopadla nad očekávání. Spokojeni byli všichni - organizátoři, soutěžící i návštěvníci. Město se tak může pochlubit novou tradicí.

„Máme samozřejmě radost, protože až takový zájem jsme nečekali. Předpokládali jsme, že se zúčastní zhruba 25 traktorů, nakonec jich bylo takřka dvakrát tolik. Stejně tak nás těší, že si soutěžící naši trasu chválili, někteří dokonce podotkli, že patřila k nejlepším a nejzábavnějším, kterou doposud zažili. Trať dal dohromady místostarosta Horní Plané František Kundrát, který zároveň přišel s prvotní myšlenkou na uspořádání traktoriády. Soutěže se také aktivně zúčastnil,“ řekl Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Traktoriáda měla dvě kategorie (domácí a tovární výroba), takže se z vítězství radovali dva soutěžící - v kategorii domácí výroba dosáhl nejlepších výsledků Pavel Turnhofer z Bujanova a v kategorii tovární výroba Jaroslav Urban z Milné.

Na tvářích všech soutěžících bylo poznat, že se královsky baví. Ostatně akce měla úžasně uvolněnou atmosféru. Pobavil i doprovodný program. Pozornost vzbuzovaly hlavně akrobatické jízdy na kole, které diváci mohli sledovat přímo vedle soutěžní trasy.

Tak zase za rok!

Štítky traktoriáda, horní planá

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.