neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

BLOG: Popcornová apokalypsa. Je to tvoje práce, tak uklízej

Popcorn, šustící sáčky, cola... Málokterý návštěvník kina přichází do sálu s prázdnýma rukama. A vlastně na tom nic špatného není. Zaplatil si za dvě hodinky pohody a nějaká ta dobrota u relaxu chybět přece nesmí.

Že i pouhé křupání v ústech může být pro okolí otravné, bere za své v okamžiku, kdy projekce začíná. Silné ozvučení přehluší i největšího drtiče popcornu široko daleko. Proč tedy tento článek?

Čtvrteční návštěva kina mě utvrdila v jednom - je mi líto uklízeček. A to nejen v kinech, ale celkově. Někteří lidé totiž nejspíš získávají dojem, že když si zaplatili, mohou se proměnit ve zvěř bez zábran.

Takovou popcornovou spoušť jsem už dlouho neviděl. Pod některými sedačkami byly vysypané snad celé kýble. Rozšlapané, roznesené po sálu… A to nemluvím o pohozených kelímcích a různých sáčcích. Jasně, někdo může popcorn vyprsknout smíchy, ale v tomto případě se bohužel o komedii nejednalo.

A teď pozor. Jaký je argument některých návštěvníků? „Uklízečka je od toho snad placená, ne?“

Dobrá, pravda to je. Jen se bojím, co dotyční dělají na veřejných záchodcích, kde je hajzlbába za úklid také placená. :-)

P.S.: Divák vedle mě po sobě uklidil jediný kousíček popcornu, který mu spadl na sedačku. Blízkému okolí v tu chvíli musel přijít jak prvotřídní exot. :-)

Foto: HeatherLion, Wikipedia

Štítky blog, popcorn, kino, nepořádek, úklid, diváci, návštěvníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.