čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Brazilský jazzman přilákal na Piarisťák tisícovku lidí

V rámci Jihočeského jazzového festivalu, který se v Budějcích odehrál v závěru minulého týdne, vystoupil poprvé v České republice jeden z nejznámějších a nejuznávanějších jihoamerických hudebníků, brazilský kytarista, skladatel a zpěvák Joăo Bosco.

Festival odstartoval v pátek v podvečer na Piaristickém náměstí. Hned první den si mohli příznivci pohodové hudby vychutnat budějckou formaci Bobesh a také hvězdu večera - skupinu Jazzanova s Paulem Randolphem.

„I přes to, že hustě pršelo, přišlo v pátek večer kolem pěti set lidí. Hlavně na vystoupení Jazzanovy déšť přestal, takže koncert proběhl celkem v pohodě,“ sdělil Budějcké Drbně jeden z pořadatelů Jiří Grauer.

V sobotu už zase svítilo sluníčko a bylo příjemné teplo. Piaristické náměstí se tak pomalu plnilo. Při první kapele, domácích Groovin´High, bylo možné si ještě sednout na dřevěné lavice, které tady byly pro diváky přichystány. Při vystoupení Joăo Bosco Quintetu nebylo již na náměstí vůbec k hnutí a fronta na pití nebrala konce.

Nové Robert Balzar Trio, které většina lidí zná jako skupinu, která se podílela na hudbě Dana Bárty, představilo i písně z nového CD. To vyjde v září a bude se jmenovat Discover Who We Are. Podle ochutnávky, která nám na festivale byla naservírována, se máme na co těšit.

Pátkem a sobotou však Jihočeský jazzový festival nekončí. Ti z vás, kteří si chtějí užít další skvělou hudbu, se mohou tuto středu vydat ještě do Třeboně, kde na Masarykově náměstí vystoupí tři další kapely. A vstup bude zcela zdarma!

Jako první si od půl šesté vychutnáte budějcké unOrganized Band, od sedmi pak Take Four Point Five z Rakouska a večer zakončí skupina z Kanady The Souljazz Orchestra.

Štítky Jihočeský jazzový festival, Joao Bosco, Jazzanova, České Budějovice, Piaristické náměstí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.