pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Hiphopeři vystoupí v Budějcích na zaparkovaném autobusu

Žiješ hiphopem? Pak ti určitě neuniklo, že v pátek přijedou do Budějc PSH a Prago Union. Přijď na náměstí Přemysla Otakara II., kde se od 18 hodin z Red Bull Tour Busu povalí vlna muziky a energie. Koncert je zdarma a kromě zmiňovaných legendárních kapel se můžeš těšit i na ultimátního DJ Frikyho.

Do Českých Budějovic, a pak ještě do Plzně, Pardubic a Olomouce, přijedou PSH a Prago Union na přání fanoušků, kteří pro své město o prázdninách hlasovali na webu projektu Red Bull Tour Bus. Do hlasování se zapojily tři tisíce lidí, kteří za to dostali nový mixtape od Mike Trafika a podívali se na aktuální klipy obou skupin Já to říkal a Hodinky s vodotryskem.

PSH (dříve známí jako Peneři strýčka Homeboye) jsou jednou z nejznámějších hiphopových skupin u nás. Vznikli již v roce 1992 v Praze na „Jižáku v paneláku“. Vydali tři regulérní alba (Repertoár, Rap´n´roll, Epilog) a dvě dema. Každý z členů kapely vydal několik sólových alb.

Prago Union jsou projektem hudebníka Kato, který se na domácí hiphopové scéně poprvé zjevil ve formaci Chaozz. „Pragovka“ vznikla v roce 2002, dosud vydala šest alb, poslední dvě - Vážná hudba a Odložené chlebíčky - vloni.

Red Bull Tour Bus je unikátní hudební autobus, mobilní stage, která už tři roky „vozí“ stovky kapel a DJs na letní festivaly. Nyní poprvé vyráží do českých a moravských měst s nákladem aktuálního hiphopu.

Tisková zpráva
Foto: Lukáš Neasi

Štítky Red Bull Tour Bus, PSH, Prago Union, hiphop, koncert, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.