čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Hudbou a tancem k srdcím lidem s autismem

Tento týden v pátek od pěti hodin odpoledne pořádá spolek Autisté jihu v českobudějovickém Kredance v Riegrově ulici 51 kulturní charitativní večer. Veškerý výtěžek akce bude věnován na podporu osob s poruchou autistického spektra.

Součástí programu bude projekce filmu Srdcem tanga, který vznikl na pomoc osobám s autismem v Kalifornii, a je věnován navazování mezilidských kontaktů lidí s autismem prostřednictvím tance.

Film produkovala Dr. Liza Krassner (University of California Irvine), která se večera osobně zúčastní. Spolu s ní přijede také hollywoodský filmový štáb, který se na vzniku tohoto dokumentu podílel.

Se štábem z Los Angeles bude možno diskutovat o natáčení filmu a v rámci diskuze bude současně natáčen dokument o této akci.

Dalším hostem večera bude americký hudebník Joe Powers, autor neobyčejně působivé hudby k filmu Srdcem tanga. V průběhu večera budou k vidění scénické tance dětí s hendikepem pod vedením Světlany Mládkové.

Program bude dále obsahovat přednášky odborníků na téma autismu v současné společnosti a prodejní výstavu fotografií fotografa Michala Sironě.

Vstupné činí 50 Kč.

Tisková zpráva
www.autiste-jihu.cz

Štítky Autisté jihu, Kredance, České Budějovice, Srdcem tanga, Dr. Liza Krassner, Joe Powers

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.