pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Město usiluje o zapůjčení kopií korunovačních klenotů

Již v příštím roce oslaví město České Budějovice 750 let od svého založení. Pří této příležitosti by měly být v jihočeské metropoli krátkodobě vystaveny kopie korunovačních klenotů a pohřební královské insignie zakladatele města, krále Přemysla Otakara II.

„V těchto dnech jsme se po předběžných konzultacích obrátili na Kancelář prezidenta republiky se žádostí o zápůjčku pohřebních insignií Přemysla Otakara II.,“ řekl primátor města Juraj Thoma s tím, že pokud bude žádost úspěšná, výstava se uskuteční v prostorách historické radnice na jaře 2015.

České korunovační klenoty byly v letech 1631 až 1632 uloženy v Českých Budějovicích v kostele svatého Mikuláše. Místo bylo objeveno a dokumentováno v podzemí kostela při archeologickém výzkumu při jeho rekonstrukci. Svatováclavská koruna a další klenoty se do Budějc vrátily ještě v letech 1634 až 1635.

Štítky korunovační klenoty, Přemysl Otakar II., zapůjčení, Kancelář prezidenta republiky, České Budějovice, pohřební královské insignie, zakladatel města

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.