středa 5. srpna 2020 Kristián

Na Borůvkobraní letos přišlo až čtrnáct tisíc lidí

Budějcká Drbna se o uplynulém víkendu vypravila na devátý ročník Borůvkobraní, v posledních letech vyhledávané a velmi oblíbené kulturní akce v Borovanech. A opět byla mile překvapena!

Více zajímavých stánků a atrakcí pro děti i dospělé si v závěru minulého týdne vychutnalo o pět set návštěvníků více než vloni. Jak Budějcké Drbně potvrdila vedoucí úseku kultury Alena Seberová, Borovanští letos s vysokým počtem lidí počítali a lépe se tak na ně připravili.

V Borovanech přibylo zábavy pro ty nejmenší a stánky byly umístěny i dále do zahrady, kde se nově objevil také obrovský bílý stan, na jehož původním místě letos zářil nový dřevěný přístřešek s pódiem.

Program byl jako vždy bohatý. Nechyběli komedianti, dětská divadla, výstavy, hudební kapely, kejklíři či dětské dílny.

Letošní soutěže o to, kdo spořádá nejvíce kynutých knedlíků s borůvkovým žahourem, se zúčastnilo i šest Italů, kteří v klášterní zahradě vařili dobroty ze své země inovované právě o borůvky.

Moderátor během soutěže vykřikoval hesla jako „Ukaž, že jsi jedlík, vsuň tam ještě knedlík!“, ale očividně mu cizinci nerozuměli, protože dohromady snědli pouze devatenáct knedlíků.

Celkem se pojídání zúčastnilo dvacet osm mužů a dvanáct žen. Tradičně z pánů zvítězil Miroslav Helebrant, tentokráte však ještě spolu s Jiřím Steinbauerem - oba do sebe za půl hodiny dokázali dostat 23 kynutých knedlíků, a to bez zapíjení.

První místo v něžném pohlaví si ´vyjedla´ Marcela Leflerová z Prahy, která jich dokázala sníst třináct.

Pro děti byla vyhlášena soutěž v mistrovství chytání borůvek do úst za jednu minutu, kterou v jednotlivcích vyhrál Pavel Holman z Prahy a ve dvojicích Adam Adamec z Borovan.

„Letos máme největší tržbu za tu dobu, co sem jezdíme. V sobotu jsme se ani nezastavili,“ svěřili se Budějcké Drbně nadšení stánkaři, kterým se letos povedlo i počasí.

Že lidem chutnalo, bylo vidět i na přeškrtaných cedulích s borůvkovými pochutinami a hlavně na modrých úsměvech.

Borovanské borůvkobraní 2013

úterý, 16. července 2013, 14:50

Nový přístřešek zářil na dálku
Soutěže o nejlepšího pojídače knedlíků se zúčastnilo i šest Italů

Štítky Borovanské borůvkobraní, borůvky, Borovany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.