úterý 7. července 2020 Bohuslava

Na milovníky umění čeká nová tvůrčí akce

Letní výtvarná výstava se v Budějcích tradičně těší velkému zájmu. Sochy obdivují našinci i turisté, malí, velcí, staří i mladí. Zkrátka pokaždé potěší a zpestří život. Letos poprvé bude její součástí zajímavá doprovodná aktivita.

A zapojit se do ní budou moci všichni milovníci tvůrčích počinů. Chystaný výtvarný workshop nabídne možnost popustit uzdu své fantazii. Záměrem totiž bude snaha o vytvoření celoplošné barevné mozaiky na kouli o průměru 180 cm.

„Barevné střepy, které se budou postupně po celý den vlepovat do mozaiky, dostanete na místě. Ovšem pokud máte doma třeba svůj vlastní střípek s příběhem nebo vzpomínkou ze starého porcelánového hrnečku nebo talířku, můžete ho samozřejmě přinést s sebou a na plochu umístit,” říká tisková mluvčí magistrátu města Jitka Welzlová.

Kdo se bude chtít podílet na tvorbě kulatého artefaktu, jenž bude po dokončení zdobit některé z veřejných prostranství, musí přijít v sobotu 30. srpna na Sokolský ostrov, kde také konečné dílo pozná světlo světa a připomene jedinečnost společného úsilí.

Štítky Umění ve městě, České Budějovice, koule, workshop, mozaika, střepy, výstava, Sokolský ostrov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.