pátek 29. května 2020 Maxim

Ochutnávkami vyvrcholí v sobotu Táborský festival vína

Táborský festival vína podruhé navštívil mistr etikety Ladislav Špaček. Galavečeře slavila opět velký úspěch a díky velkému zájmu přijede Špaček napřesrok znovu. Sedmý ročník festivalu spěje ke svému závěru. V sobotu 28. března od 13 hodin čeká návštěvníky Hotelu Palcát velká ochutnávka vín z Moravy, která doplní vína rakouská a rumunská. Ve velkém sále budete moci ochutnat přes 300 vzorků vína od zhruba 25 vinařů.

Účast na akci přislíbila vítězná vinařství prestižní soutěže Vinař roku Volařík a Mikrosvín Mikulov, dále pak například vinařství Hort,  Hruška, Martin Šebesta, Waldberg, Proqin, Šabata, Sonberk, Gotberg a další.

„Nově jsme letos navíc udělali řízené degustace s vinaři. To znamená, že kromě stánků s víny na hlavním sále, budou moci lidé v přísálí navštívit dvacetiminutová setkání s vinaři. Ti představí své vinařství a vína,“ říká ředitel festivalu Jiří Blafka.  

Po celou dobu přehlídky bude možné si zakoupené víno zanechat v úschovně zcela zdarma. V rámci programu bude možné zakoupit lístky do tomboly a vyhrát hodnotné ceny. Po skončení sobotní přehlídky připravil festival oldies diskotéku.

Vstupné na závěrečnou přehlídku je v předprodeji za 170 Kč na osobu, na místě zaplatíte 200 Kč.  Předprodej je non-stop na recepci Hotelu Palcát nebo je možné koupit vstupenky online na webu festivalu (www.festival-vina.cz). Elektronické vstupenky mohou být dárkovým poukazem. Studenti oborů gastronomie a potravinářství mají na festival vstupné za 100 korun.

Foto: David Peltán
Tisková zpráva

Štítky festival, vína, Tábor, ochutnávky, Morava, Hotel Palcát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.