středa 20. listopadu 2019 Nikola

Pěvecké sbory Canzonetta a Vox Novus uspěly v Itálii

Českobudějovický dětský pěvecký sbor Canzonetta a ženský pěvecký sbor Vox Novus o uplynulém víkendu úspěšně reprezentovaly Českou republiku a své domovské město na mezinárodním sborovém festivalu In Canto sul Garda v italském městě Riva del Garda.

V konkurenci 36 sborů z 18 zemí světa bylo o českých sborech nemálo slyšet, domů do Budějc se vrátily rovnou se třemi zlatými oceněními. Vox Novus navíc ve své kategorii získal titul absolutního vítěze.

Sbory pod vedením Petry Nové a za klavírního doprovodu Lilji Červené absolvovaly kromě soutěžních vystoupení také koncerty v městečku Nago a neplánovaně i ve známé Veroně.

Canzonetta, která během září spolupracovala s Jihočeským divadlem na operním představení Tosca, tak velmi příjemně odstartovala dvacátý pátý rok své existence.

Ani jeden ze sborů ovšem nemá šanci si odpočinout, neboť v předvánočním čase je naplánováno několik vystoupení, které budou zakončeny vánočním koncertem 15. prosince v Koncertní síni Otakara Jeremiáše v Českých Budějovicích.

Napsal Lukáš Randák
Foto: Lucie Bicanová

Štítky Canzonetta, Vox Novus, pěvecké sbory, mezinárodní festival, Itálie, In Canto sul Garda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.