čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

Krásný vánoční dárek připravila pro velmi nadanou a talentovanou Barunku Sedláčkovou nově se rodící skupina The Greens. Ta se rozhodla vytvořit speciální píseň, která ukáže, jak skvěle se dvanáctiletá dívka vyrovnává se svým nepříznivým osudem.

Jedním z nositelů celého nápadu podpořit dívku, jež trpí neuropatií a je schopna pouze omezeného pohybu, je kapelník Jan Novotný. Nejenom jeho ale velmi oslovila schopnost Barunky postavit se svému postižení a přetavit své omezení ve výhodu. Nyní ohromuje malbami pusou široké okolí. Svůj styl nazvala „pusopis“.

„Idea pramení od našeho akustického hraní. Jednou za určité období se sejdeme v českobudějovickém baru a zapějeme s kamarády pár známých písní. Při tom však vybíráme do sklenice od okurek příspěvky pro Barunku, aby mohla naplno rozvíjet svůj talent, s tím přišla kamarádka Patrika Majerová a my jí tímto děkujeme.“ říká jeden z členů kapely Pavel Maule.

Vánoční pusu si můžete pustit zde

Jenže samotná píseň kapele nestačila. Po dohodě s maminkou Barunky se The Greens rozhodli natočit rovnou videoklip. O mediální podporu zažádali Budějckou Drbnu, která s podobným nápadem okamžitě souhlasila.

Taková vize se líbila i videoproducentům z PROmovie. Ti nabídli, že celý klip zpracují bez jakéhokoliv nároku na honorář a podpoří dobrou věc. Stejně se zachovalo i studio Prodigy Sound, které písni Vánoční pusa zařídilo profesionální zvuk.

„Seběhlo se to strašně rychle. Nahrávali jsme s rytmikou od kapely Lex Barker, jejíž členové jsou Jan Kročák a Richard Binder. Úplně poprvé jsme se sešli minulý pátek večer a hned jsme si spolu zahráli. Hned druhý den jsme se pustili do nahrávání a zvládli to,“ popisuje průběh tvorby Jan Novotný.

ČTĚTE TAKÉ: Muzikant s velkým srdcem. To je Budějčák Jan Novotný

Skladba Vánoční pusa má i své vlastní webové stránky. Každý, koho píseň osloví, má tímto prostřednictvím možnost přidat se ke kapele The Greens a přispět Barunce Sedláčkové libovolnou částkou. Vánoce jsou totiž čas dobrých skutků.

Štítky Vánoční pusa, Barunka Sedláčková, The Greens, Vánoce, píseň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.