úterý 10. prosince 2019 Julie

Pole dance není striptýz, ukazuje studentský dokument

Pár kliknutí myší na internetu Lucii Šimkové změnilo život. Souhra náhod ji přivedla k pole dance, náročnému sportu, který spousta lidí mylně považuje za striptýz. „Chceme lehce poodhalit krásu, ale také beznaděj, která se v leštěné tyči skrývá,“ říkají autoři dokumentu.

ČTĚTE TAKÉ: Mistryní republiky v pole dance je dívka z Budějc!

Parta studentů třetího ročníku písecké Filmové akademie Miroslava Ondříčka připravila o budějcké pole dance tanečnici, úřadující mistryni České republiky v tomto sportu Lucii Šimkové, absolventský film.

Vyhýbají se trapně zajetým otázkám a stereotypům. Dotaz „Jak ses dostala k tyči a co pro tebe znamená veganská strava?“ v dokumentu opravdu neuslyšíte.

„V sedmnácti minutách se snažíme předat komplexní rozbor dvou dívek zabalený v moderním hávu hudebního klipu,“ vysvětluje režisér Jan Bauer, člen studia PROmovie. S kamerou v klipu pomáhal další Budějčák Martin Boška, o mediální podporu se postarali Mafia Records.

ČTĚTE TAKÉ: Lucie Šimková se probojovala do semifinále Talentu

Štítky Lucie Šimková, pole dance, absolventský film, PROmovie, Filmová akademie Miroslava Ondříčka, Písek, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.