pondělí 15. srpna 2022 Hana

Londýnský doubledecker míří na jih Čech

Jihočeský kraj ožije v následujících dnech olympijskou atmosférou. Stane se tak prostřednictvím kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem, která začala 24. května v Brně, a navštíví všechny regiony České republiky, řekl agentuře předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

„Cílem tohoto projektu je prezentovat veřejnosti olympijské myšlenky, podpořit reprezentanty na olympiádě v Londýně, informovat fanoušky o možnostech, jak zakoupit vstupenky do Londýna a motivovat mládež ke sportu," říká Milan Jirásek.

Součástí kampaně jsou i propagační jízdy legendárního londýnského doubledeckeru regionem. Ten do Jihočeského kraje zamíří ve čtvrtek 23. června do Strakonic, o den později ho bude hostit Písek, v pondělí 27. června navštíví Tábor. V těchto městech bude všem zájemcům k dispozici od 9 do 17 hodin.

Olympijský doubledecker tovární značky Bristol byl vyroben v roce 1959. Dlouhá léta sloužil v Londýně, jeho maximální konstrukční rychlost dosahuje 85 kilometrů za hodinu. V České republice je registrován jako historické vozidlo na veteránských značkách. Je vybaven multimediální technikou a představuje komplexní informační základnu o všem, co souvisí s Českým olympijským týmem a olympiádou v Londýně.

Červený dvoupatrový veterán absolvuje celkem 128 zastávek po celé České republice, v příštím roce se do Jihočeského kraje znovu vrátí.

Autor: Dobrin Stojcev

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.