Počasí dnes18 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Město letos investuje do škol přibližně 110 milionů korun

Letních prázdnin využívají budějovická školská zařízení k větším opravám. Stavební práce probíhají v Základní škole Oskara Nedbala, kde vznikne přístavba zahrnující spojovací chodbu a tři učebny. Náklady na tuto investici se pohybují kolem osmi milionů korun.

„Nový koridor, který bude už v pátek 27. července 2011 předán do předčasného užívání, propojuje stávající objekty školy s pavilonem jídelny, čímž se jednoznačně zlepší komfort. Věřím, že novou chodbu ocení nejen téměř devět stovek žáků, kteří školu navštěvují, ale i jejich učitelé, “ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Do konce letošního roku pak dostanou žáci  tři nové učebny. Lešení se objevilo také na Základní škole Máj I. a II., které čeká zateplení a výměna oken. „Práce budou prováděny ve dvou etapách, první z nich bude realizována letos, druhá příští rok,“ poznamenal k jedné z vůbec největších letošních investičních akcí za 44,7 milionů korun primátorův náměstek Kamil Calta. Další významnou investicí je plošné zateplení školních budov v Kubatově ulici, kde dojde také k výměně oken a dveří. Termín dokončení prací za 7,36 milionů korun je září 2011.

Autor: Olga Píšová,Budějcká Drbna

Štítky Oskar Nedbal, Petr Podhola

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Město letos investuje do škol přibližně 110 milionů korun  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.