pondělí 27. září 2021 Jonáš

Na jihočeských silnicích zahynulo už 45 lidí

Celkem 45 lidí už zahynulo od začátku roku na jihočeských silnicích. Poslední tragická nehoda se stala v sobotu večer u obce Mláka na Jindřichohradecku, řekl policejní mluvčí Milan Bajcura s tím, že při ní zemřeli dva lidé a dalších osm se zranilo.

"Policisté proto nabádají řidiče, aby jezdili opatrně a především nyní v souvislosti s návratem z prázdnin a dovolených, aby zbytečně neriskovali a byli k sobě na silnicích ohleduplní. O tom, jak to vypadat nemá, svědčí právě nehoda ze sobotního večera, kterou způsobilo špatné předjíždění a vysoká rychlost," uvedl Bajcura.

Právě řidič jednoho z vozidel předjížděl, nestihl se zařadit zpět do svého pruhu a v protisměru se čelně střetl s dalším vozidlem. V něm zemřela řidička a její spolujezdec. Dalších osm lidí z obou vozidel se těžce zranilo. "Je skutečně zázrak, že v autě někdo přežil, protože bylo zcela zdemolované," dodal mluvčí.

Podobná nehoda se tu stala před dvěma týdny, zemřel při ní jeden člověk, dalších šest se zranilo. Další cestující zemřel na následky později.

Asi nejhorší nehoda se stala začátkem června u Hluboké nad Vltavou - při čelním střetu zemřeli čtyři lidé, včetně dvou policistů.

Policie chystá na silnice zvýšené kontroly, a to jak v rámci preventivních akcí, tak i náhodných kontrol. A nemusí jít vždy o hlavní tahy a zásadní úseky.

Autor: René Kekely, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.