neděle 1. srpna 2021 Oskar

Nezaměstnanost v Jihočeském kraji stoupla na 6,7 procenta

Nezaměstnanost v Jihočeském kraji stoupla v listopadu na 6,7 procenta. Je to o 0,3 procenta více, než bylo v říjnu, řekl ve čtrvtek Jiří Beran z českobudějovického úřadu práce.

Jihočeský kraj se tak řadí po Praze a Plzeňském kraji na třetí místo v ČR. "Kromě Strakonicka, kde je nezaměstnanost stejná jako v říjnu, stoupla míra nezaměstnanosti ve všech okresech kraje. Nejvíce je to na Prachaticku a Českokrumlovsku, a to o půl procentního bodu. Na Prachaticku tak nezaměstnanost ke konci listopadu činí 5,1 procenta a na Českokrumlovsku 8,6 procenta. Prachaticko však stále zůstává okresem s nejnižší nezaměstnaností v kraji. Nejvyšší nezaměstnanost registrujeme na Táborsku, hodnota činí 8,7 procenta," řekl Beran.

Jihočeské úřady práce nabízejí ke konci listopadu 2172 volných míst, je to o 93 míst méně než v říjnu. "Zájem je stále o prodavače na směnný provoz, řidiče kamionů a o strojírenské odborné profese. S nastávajícím ročním obdobím klesá zájem o sezonní práce," dodal Beran s tím, že v průběhu prosince jihočeské úřady práce očekávají nárůst nezaměstnanosti v kraji.

V průběhu listopadu roku 2011 míra registrované nezaměstnanosti v celé ČR vzrostla na rovných osm procent. Celkový počet uchazečů o zaměstnání se zvýšil o 1,2 procenta na 476 404 a počet volných pracovních míst poklesl o 4,9 procenta na 36 832.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.