sobota 1. října 2022 Igor

Peníze vybíral z cizí karty

Včerejšího dne sdělili vltavotýnští policisté 27letému muži z Českobudějovicka, v rámci zkráceného přípravného řízení, podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž se rozhodl, že si na své živobytí bude finanční prostředky obstarávat nelegální cestou.

Koncem dubna letošního roku odcizil 75leté ženě v Týně nad Vltavou platební kartu. Za pomoci této platební karty pak provedl čtyři nezákonné transakce – z bankomatů vybral 14 000 korun. Vltavotýnští policisté dopadli pachatele nejen za pomoci kamerových záznamů pořízených z bankomatů, kde pachatel provedl neoprávněné výběry finančních hotovostí, ale také dalším operativním šetřením.

V souvislosti s tímto případem upozorňujeme občany na zvýšenou ostražitost. Mějte své osobní věci – především doklady, platební katy, peníze neustále pod kontrolu. Nepište si PIN na kartu a v případě odcizení nebo ztráty ihned kartu zablokujte. Předejdete tím jejímu zneužití a zabráníte troufalému zloději ve výběru peněz z bankomatu.

Zdroj: PČR JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.