Počasí dnes24 °C, zítra19 °C
Pátek 29. září 2023  |  Svátek má Michal
Bez reklam

Podvodníci připravili seniory z jihu Čech o stovky tisíc korun

Dva případy, kdy senioři naletěli podvodníkům, vyšetřují policisté na jihu Čech. Jak v pondělí řekly policejní mluvčí Kamila Ingrišová a Jaromíra Nováková, v prvním případě šlo o legendu o dopravní nehodě, v druhé o údajný přeplatek za elektřinu.

Případy podvody se zabývají policisté z Písku a ze Strakonic. “V Písku oslovila dvojice v automobilu staršího muže a pod legendou dopravní nehody a potřeby finanční hotovosti pro kamaráda, který je v nemocnici, se vloudili do jeho domu,“ popsala případ Ingrišová.

Senior měl v bytě uschováno několik stovek tisíc korun. “Obnos před dvojicí podvodníků vyndal a chtěl jim půjčit.

Na to žena zareagovala tím, že muže požádala, zda by si mohla umýt ruce a když ji důchodce do koupelny doprovodil, druhý z dvojice peníze vzal,“ podotkla Ingrišová. Pachatelé z domu odešli a odjeli pak automobilem tmavé barvy. Až po pár minutách si muž všiml, že mu zmizely celoživotní úspory.

Druhý případ vyšetřují kriminalisté ve Strakonicích. Zde podvodníci připravili 78letou důchodkyni o tři tisíce korun. Přišli s legendou, že ji nesou přeplatek za elektřinu.

“Jen na Strakonicku se od začátku roku jedná o již 12. případ. Senioři a jiní osaměle žijící lidé jsou však nepoučitelní, a přestože na tyto krádeže a podvody upozorňujeme, vždy podlehnou a pachatele pustí až do svých bytů,“ dodala mluvčí Nováková.

Autor: René Kekely, Mediafax

Štítky Česko, Písek, Strakonice, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Podvodníci připravili seniory z jihu Čech o stovky tisíc korun  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.