úterý 5. července 2022 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Pirátským kandidátem do Senátu v táborském obvodě bude Martin Kákona

Pirátským kandidátem do podzimních senátních voleb v táborském obvodě bude krajský zastupitel Martin Kákona. V politice působí od roku 2014. Ve své programu se chce zaměřit především na ekologii a moderní technologie. O kandidatuře informoval mediální zástupce jihočeských Pirátů Luboš Kudláček.

Martin Kákona založil pirátské místní sdružení v Soběslavi, kde se stal městským zastupitelem. Na tuto veřejnou funkci po šesti letech v roce 2020 rezignoval a stal se po volbách zastupitelem krajským. Podle Kákony je například důležité, aby lidé zvládli klimatickou změnu. „Jde zejména o následující generace, které se budou s proměnou klimatu potýkat. Mladí lidé musí mít motivaci se vzdělávat a musí být materiálně zabezpečeni, aby se vzdělávat mohli. Musí mít kde studovat, kde bydlet a kde žít. V nedostatku by se naše úsilí změnilo na pouhý boj o přežití, který nemůžeme bez správného vyhodnocování informací přežít,“ uvedl. Jeho prioritami budou kromě jiného potravinová, energetická a technologická soběstačnost.

Martin Kákona se narodil v Táboře. V současné době pracuje v Ústavu jaderné fyziky AV ČR, kde konstruuje detektory kosmického záření a zabývá se studiem vysokoenergetických jevů v atmosféře včetně bouřek. Senát je podle něj důležitou součástí politického systému České republiky. „Když jsem byl mladší, myslel jsem si, že je Senát k ničemu. Nyní už vím, že se bez něj náš současný politický systém neobejde. Senát je důležitá pojistka demokracie,“ uvedl.

O místo senátora bude na Táborsku usilovat ředitel záchranné služby Slabý

O místo v Senátu za táborský volební obvod bude na podzim usilovat ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Stal se kandidátem hnutí Tábor 2020 a koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Současným senátorem za táborský obvod je...

Senátorem za táborský obvod je Jaroslav Větrovský, který v horní komoře Parlamentu ČR zastupuje ANO. Svůj mandát bude ve volbách obhajovat a podpoří jej také hnutí Jihočeši 2012.

Kromě Kákony a Větrovského oznámil svou kandidaturu také ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Nominovala jej koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Piráti

Štítky ČR, volby, senát, Piráti, Tábor, Martin Kákona

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.