úterý 5. července 2022 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Na Táborsku kandidují do horní komory zástupci dvou silných bloků

Kandidáti dvou bloků se silnou voličskou základnou se proti sobě postaví v září ve volbách do Senátu v táborském okrese. Současný senátor Jaroslav Větrovský má podporu hnutí ANO a Jihočeši 2012. Ředitele jihočeské záchranné služby Marka Slabého nominovala koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09. O hlasy voličů však budou usilovat i další kandidáti.

ANO a Jihočeši 2012, které podporují Větrovského, získali v posledních krajských volbách v součtu téměř 25 procent hlasů. ODS, TOP 09 a KDU-ČSL skoro 28 procent. „Chceme posunout Táborsko do zdravě konzervativní roviny, kterou v minulosti představoval dlouholetý úspěšný senátor Pavel Eybert," uvedl kandidát Spolu, ředitel jihočeské záchranky, Marek Slabý.

Pirátským kandidátem do Senátu v táborském obvodě bude Martin Kákona

Pirátským kandidátem do podzimních senátních voleb v táborském obvodě bude krajský zastupitel Martin Kákona. V politice působí od roku 2014. Ve své programu se chce zaměřit především na ekologii a moderní technologie. O kandidatuře informoval...

Větrovský sílu v regionu prokázal před šesti lety. Tehdy zvítězil, i když o místo v Senátu usilovali například tehdejší táborský starosta Jiří Fišer nebo tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Kromě Větrovského a Slabého oznámili kandidaturu i další politici. Piráti vybrali krajského zastupitele Martina Kákonu, který by se v horní komoře chtěl zaměřit především na ekologii a moderní technologie. STAN bude reprezentovat dlouholetý starosta Plané Nad Lužnicí Jiří Šimánek. „Na podzim bude kandidovat i do obecního zastupitelstva, ale už nemá ambice být starostou. Také proto souhlasil s nominací do voleb do Senátu," řekl tajemník jihočeského STAN Michal Novák.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Senát Parlamentu ČR

Štítky volby, senát, Jihočeský kraj, krajské volby, politika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.