Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Delegáti kongresu ODS dnes zvolili i 14 členů výkonné rady

Delegáti kongresu ODS dnes v Ostravě zvolili i 14 členů výkonné rady, která má na starost například koordinaci činnosti strany na celostátní úrovni nebo organizaci politických kampaní. Jejím členem se opět stal například jihočeský hejtman a předseda krajské asociace Martin Kuba. Nováčkem je poslanec za Liberecký kraj Petr Beitl. Kongres dnes v Ostravě skončil. Ještě předtím ale delegáti přijali několik usnesení. V jednom z nich stejně jako řada dalších politiků z různých stran odsoudili noční útok Íránu na Izrael.

Už v sobotu delegáti zvolili stranické předsednictvo. Předsedou se pošesté stal Petr Fiala. Prvním místopředsedou je znovu Zbyněk Stanjura. Ani jeden neměl protikandidáta. Řadovými místopředsedy se opět stali Alexandr Vondra, Martin Baxa a Martina Kupka, novou tváří v nejužším vedení je poslankyně Eva Decroix.

Výkonnou radu tvoří členové předsednictva strany, jeden zástupce za každý region zvolený kongresem a s hlasem poradním hlavní manažer, členové vlády, předseda kontrolní a revizní komise a předseda rozhodčí komise.

Dalšími dnes zvolenými členy rady jsou Pavel Karpíšek, Martin Červíček, Pavel Drobil, Petr Klár, Michal Kortyš, Alexandra Udženija, Jan Skopeček, Petr Sokol, Zbyněk Stejskal, Michal Šidák, Libor Šťástka, Jiří Vaněček. Delegáti zvolili také členy rozhodčí komise a kontrolní a revizní komise.

Na závěr přijali delegáti několik usnesení. Dvě z nich se týkala aktuálních válečných konfliktů. „Důrazně odsuzujeme nebezpečnou eskalaci blízkovýchodního konfliktu ze strany íránského režimu. Noční útok na Izrael je dalším nepřijatelným projevem mezinárodní agrese a zapadá do nepřátelské politiky Íránu, stejně jako podpora teroristických skupin, a také Ruska ve vraždění Ukrajinců," zní usnesení kongresu.

Ukrajiny se týká i další usnesení. V něm kongres oceňuje iniciativu, která zajistí napadené Ukrajině statisíce kusů munice. „Iniciativa pomohla napadené zemi v boji proti ruskému agresorovi, Česká republika získala mezinárodní prestiž," je uvedeno v dokumentu.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jakub Bartoš

Štítky ODS, kongres, politika, Martin Kuba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Delegáti kongresu ODS dnes zvolili i 14 členů výkonné rady  |  Politika  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.