Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Hnutí Jihočeši 2012 povede do krajských voleb náměstek hejtmana Pavel Hroch

Hnutí Jihočeši 2012 povede do podzimních krajských voleb hejtmanův náměstek Pavel Hroch. Na druhém místě kandidátní listiny bude ředitel českobudějovického biskupského gymnázia Martin Maršík, jenž je i českobudějovickým radním. Novinářům to dnes řekli zástupci hnutí.

"Na naší kandidátce se objeví 22 současných a bývalých starostů a celkem 35 lidí, kteří se zabývají samosprávou obcí," řekl Pavel Hroch, jenž je předsedou hnutí. Jihočeši 2012 jsou osmým rokem v koalici, která vede kraj. "V uplynulém volebním období jsme měli vliv zejména na oblasti kultury a zdravotnictví. Jsem velmi hrdý na to, že jsme zdravotnictví i kultuře pomohli k dalšímu rozvoji i v období pandemie covidu-19, růstu cen a dopadů válečného konfliktu na Ukrajině. Máme velkou výhodu, že nejsme svázání s parlamentní politikou a soustředíme se na regionální záležitosti," řekl Hroch.

Na prvních deseti místech kandidátní listiny Jihočechů 2012 budou kromě Hrocha a Maršíka například bývalý starosta Strakonic Pavel Vondrys, bývalý poslanec Michal Doktor nebo starosta Sezimova Ústí na Táborsku Martin Doležal.

Lídry do krajských voleb už mají i některé další strany na jihu Čech. ODS povede současný hejtman Martin Kuba (ODS), hnutí ANO poslanec Roman Kubíček. STAN a hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) vytvoří společnou kandidátku, volební jedničkou bude starostka Vimperku na Prachaticku Jaroslava Martanová (STAN). Sociální demokracii na jihu Čech povede do krajských voleb Tomáš Polanský, Piráty písecký místostarosta Josef Soumar. Jedničkou koalice Společně pro jižní Čechy, kterou tvoří TOP 09, KDU-ČSL a Tábor 2020, bude poslanec a náměstek jihočeského hejtmana Pavel Klíma (TOP 09).

Krajské volby na jihu Čech vyhrálo před čtyřmi lety ANO těsně před ODS. Oba subjekty mají po 12 mandátech z 55. Do zastupitelstva se ještě dostali Piráti s devíti mandáty, společně TOP 09 a KDU-ČSL (sedm mandátů), ČSSD s šesti křesly, STAN s pěti a Jihočeši 2012 se čtyřmi mandáty. Kraj vede koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, ČSSD a Jihočeši 2012.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv

Štítky ČR, volby, strany, kraje, Jihočeský, AUDIO, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hnutí Jihočeši 2012 povede do krajských voleb náměstek hejtmana Pavel Hroch  |  Politika  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.