Jiří Svoboda, primátor Českých Budějovic, přijme v nejbližších dnech dva velvyslance. V rámci návštěv se uskuteční setkání s ekologickými zástupci nebo se projednají možnosti obchodní spolupráce.
První návštěva přijede zítra. „Jako první na jih Čech zavítá velvyslankyně Norska Siri Ellen Sletnerová. Radnici navštíví ve 14 hodin,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Ve svém programu má mimo jiné i setkání se zástupci Centra polární ekologie a Jihočeské univerzity.
V úterý pak přijede velvyslanec Makedonie Paskal Stojcheski, kterého českobudějovický primátor přijme ve 13 hodin. „Ještě před touto zdvořilostní návštěvou se pan velvyslanec zúčastní semináře na téma obchodní příležitosti Makedonie v Jihočeské hospodářské komoře,“ dodala Welzlová.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám