pátek 26. února 2021 Dorota

Eliška Richtrová bude kandidovat na primátorku

Další vyjednávání o koalici mají za sebou zástupci ANO, Občané pro Budějovice, KDU-ČSL a TOP 09. Vše jde natolik dobře, že je již na spadnutí podepsání koaliční smlouvy.

Informaci Budějcké Drbně potvrdil českobudějovický lídr ANO Jiří Svoboda: „Pokročili jsme již tak daleko, že koaliční smlouvu zřejmě podepíšeme zítra,“ řekl v pondělí odpoledne.

Jak již bylo několikrát řečeno, do čela města by se měl postavit právě Jiří Svoboda. Je ale také možné, že Budějce budou mít nakonec primátorku. Svoji kandidaturu totiž oznámila česká mezinárodní šachová velmistryně Eliška Richtrová (ANO), která měla ve volbách největší podporu voličů.

„Je to důsledek toho, že bych chtěla co nejlepší podmínky pro plnění programu ANO a mám jisté pochybnosti o tom, že ve vznikající čtyřkoalici budeme mít pro to dost prostoru,“ uvedla odpoledne Richtrová.

„Strany, které jsou nyní mimo koaliční jednání, pochopitelně využijí každé příležitosti, aby narušily dosavadní zdárný průběh vyjednávání. Využily také individuální zájem paní Richtrové,“ okomentoval tuto informaci Jiří Svoboda.

Miroslav Joch, lídr kandidátky ČSSD, také na svých webových stránkách informoval, že ČSSD dnes oficiálně předala KDU-ČSL nabídku pro koaliční spolupráci. Návrh rozdělení míst v Radě města České Budějovice je následující: šest radních včetně primátora pro ANO, tři radní pro ČSSD a dva radní pro KDU-ČSL.

Foto: Frank Hoppe, Wikipedia

Štítky koaliční jednání, České Budějovice, ANO, ČSSD, OPB, KDU-ČSL, KSČM, Eliška Richtrová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Badaxe Kocour

"ČSSD dnes oficiálně předala KDU-ČSL nabídku pro koaliční spolupráci. Návrh rozdělení míst v Radě města České Budějovice je následující: šest radních včetně primátora pro ANO, tři radní pro ČSSD a dva radní pro KDU-ČSL" To je najednou ochoty slevit, když pašíci cítí že se koryto vzdaluje :-) Sice bych osobně takové koalici fandil víc než té s ANO, ale je otázkou, proč socani slevili až ve chvíli kdy z jednání prakticky vypadli.

úterý, 4. listopadu 2014, 10:46

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.