sobota 1. října 2022 Igor

Předseda Budějckých komunistů Nadberežný objevil v pokladně s poplatky falešné bankovky

Falešné tisícovky a pětistovka objevil tiskař a komunista v členských příspěvcích strany v českobudějovické čtvrti Čtyři Dvory. Českobudějovická policie tak vyšetřuje neobvyklý případ nálezu padělaných peněz. Falešných bankovek si všiml předseda jedné ze základní organizací KSČM Ivan Nadberežný a českobudějovický zastupitel.

 

"Když jsem peníze převzal od pokladníka, hned mi byly tyto bankovky podezřelé. Byly totiž až moc 'vyžehlené'. Když jsem si je prohlédl důkladně, všiml jsem si, že nemají vodoznak ani ochranný proužek. I papír byl na omak jiný, naštěstí jsem si toho všiml dřív než jsme je odnesli vložit na účet do banky a ušetřili si tak ostudu" řekl Nadberežný.
 
Nález ihned oznámil na policii. Kriminalisté tak nyní zjišťují, kdo pokladníkovi při rozměňování falešné peníze podstrčil. Nikdo nepředpokládá, že by mohlo jít o nějaký cílený útok.
 
"Falešné bankovky odešleme na odbornou expertizu," uvedla mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá.
 
Podle neověřených informací MF DNES je jedním z možných scénářů to, že pokladník rozměnil drobné za bankovky u některého z vietnamských obchodníků.
 
autor: Redakce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.