Projekt Rio-Lipno 2016 by měl podle auditu zajistit z každé investované koruny pětinásobný zisk. Ten by měl pramenit především z toho, co turisté v Lipně nad Vltavou a okolí utratí. Jihočeský kraj si audit rentabilnosti nechal vypracovat od společnosti KPMG. Olympijský park Rio-Lipno 2016 začal v pátek a potrvá po dobu olympijských her v Brazílii. Lidé v parku mohou sledovat olympijské soutěže a vyzkoušet si některé disciplíny.
Jihočeský kraj investoval do projektu 30 milionů korun, celkové náklady se odhadují na více než 60 milionů korun. „Budeme věřit, že park Rio-Lipno 2016 bude znamenat přínos pro lokální ekonomiku,“ uvedl Zimola. Hejtman nedokázal tipnout, kolik turistů může během dvou týdnů Lipno nad Vltavou a okolí navštívit. Odhady hovoří až o desítkách tisíc lidí.
Zvýšený nápor turistů se projeví především v dopravě. Podle Zimoly je důležité, že v pátek skončila uzávěrka opravovaného obchvatu Vodňan na Strakonicku, kudy míří lidé do jižních Čech směrem od Prahy. Omezení také přestane platit na mostě u rybníku Štilec na Českobudějovicku na silnici mezi jihočeskou metropolí a Lipnem nad Vltavou.
Zimola přesto lidem doporučuje, aby do olympijského parku cestovali spíš hromadnou dopravou než automobily. Kvůli tomu se třeba zvýší frekvence spojů na železnici. „Je posílená vlaková doprava z Českých Budějovic. Chci všem doporučit, aby tuto dopravu využívali. Není nad to sednout v Českých Budějovicích a pohodlně se dopravit na Lipno,“ uvedl Zimola.
Český olympijský výbor volil pro vybudování parku několik lokalit. Pro Lipno nad Vltavou se rozhodl z různých důvodů. „Věříme, že to je správné místo, kde lidé budou během olympijských her trávit čas. Navíc se zde mohou setkat s českými reprezentanty, 16. srpna se vrací část výpravy z Rio de Janeira a z Prahy se hned přesune do parku na Lipně,“ uvedl Martin Tesař z Českého olympijského výboru.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.