pondělí 29. listopadu 2021 Zina

V ZOO Dvorec přišlo na svět mládě tygra ussurijského

Na Mezinárodní den tygrů oznámila ZOO Dvorec u Borovan, že se její téměř sedmnáctileté samici tygra ussurijského Blacky narodilo před více než čtrnácti dny mládě. Kotě je zdravé a má se k světu.

„Březost v tomto vysokém věku je u těchto šelem naprosto výjimečná. Tygři se v zajetí dožívají věku maximálně 18 let. Porod a odchov mláděte je pro samici v důchodovém věku považován za mimořádný úspěch. Samice o mládě pěčuje a je jí věnována ta nejlěpší péče ošetřovatelů,“ píše se na stránkách ZOO Dvorec.

Mládě je potomkem šestnáctiletého samce Dolara a ještě o půl roku starší samice Blacky. Oba spolu tvoří harmonický pár od samotného počátku a v minulosti už odchovali devět koťat. 


Mládě samice Blacky a samce Dolara.

Tygr ussurijský je jedním ze dvou poddruhů tygra, které v ZOO Dvorec jsou. Druhým je tygr indický bílý. Od roku 2013 jsou součástí zahrady samec Nanu a samice Nenu. V současné době jsou ve výběhu vedle lvů jihoafrických bílých, ale brzy se dočkají nového obydlí o ploše 750 metrů čtverečních, které vznikne naproti vlkům.

Foto ZOO Dvorec

Štítky tygr, mládě, Zoo, Dvorec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.