sobota 15. srpna 2020 Hana

Zamrzlé Lipno otestují běžkaři ve Frymburské stopě

Díky zamrzlé hladině lipenského jezera se i letos může uskutečnit tradiční běžkařský závod Frymburská stopa. Závodníci mohou změřit své síly v klasickém běhu už tuto sobotu 3. března na okruhu z Frymburku do Přední Výtoně a zpět.

Ačkoliv už to vypadalo, že se letošní zimu tradiční Frymburská stopa kvůli výkyvům počasí neuskuteční, konec února zařídil vše jinak. Díky silným mrazům zamrzlo lipenské jezero, a tak se i přes nedostatek přírodního sněhu může konat tento jedinečný běžkařský zážitek a unikát, který jinde v Čechách nenajdete.

„Závod je sice bez převýšení, ale kde nejsou stoupání, nejsou ani sjezdy k odpočinku. Takže závodníky nejspíše čeká 10 nebo 25 kilometrů nepřetržité soupaže. A pokud bude navíc foukat, po větru poletí a proti větru si budou připadat, že běží do pěkně dlouhého kopce,“ uvedl Martin Řezáč z pořádajícího klubu Atletiko Frymburk. 

Prezence závodníků proběhne v sobotu 3. března ve vestibulu Základní školy Frymburk od 8 do 9 hodin. Zde bude také zázemí k převlečení. Start závodu na 25 kilometrů je naplánován v 10 hodin. Kratší deseti kilometrová trať bude startovat o patnáct minut později. Startovné je pro dorostence sto korun, pro dospělé dvě stě korun.

Závodit budou i školáci 

Závody žáků základních škol se po dohodě s jejich zástupci uskuteční už ve středu 28. února na pláži pod Základní školou Frymburk. Žáci pojedou tratě od tří set metrů do dvou kilometrů a k dispozici bude zdarma připraveno zapůjčení lyžařského vybavení. 

Autoři

Štítky Lipno, jezero, běžkaři, Frymburská stopa, závod, zima

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.