středa 26. února 2020 Dorota

Na Žižkově třídě v Českých Budějovicích straší. Alespoň tedy v nové knize Václava Votruby

Spánková paralýza, znepokojivé zvuky, nezvaní hosté… Českobudějovický spisovatel a muzikant Václav Votruba se ve své nové knize Insomnie vydává na pole psychologického hororu, který by mohl potěšit čtenáře například H. P. Lovecrafta.

„S nespavostí a nočními děsy jsem měl bohaté zkušenosti před třemi lety. Už tenkrát jsem věděl, že mi tyto zážitky budou inspiraci pro knihu. Ačkoliv se jedná o fiktivní příběh, základ je reálný,“ říká Václav Votruba a dodává: „V této chvíli mám už na Insomnii první reakce, přičemž někteří čtenáři se mi svěřují, jak blízko mají k hlavní postavě knihy. O to více je to znepokojující...“

Děj je soustředěn do Českých Budějovic, avšak velký prostor dostává také rodné městečko autora – Klenčí pod Čerchovem v západních Čechách. Dále jsou zmíněny lokality Českého Krumlova a Domažlic.

Tištěnou knihu vydalo nakladatelství Nová forma a zakoupit se dá i přímo u autora. V polovině června vyšla také e-kniha. „Všechny bych tímto rád také pozval na křest, který se uskuteční 23. června od 20 hodin v Café Hostel v Českých Budějovicích,“ dodává Václav Votruba.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kniha, novinka, Václav Votruba, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.