pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Sousedskou atmosféru seniorských sportovních her pravidelně provází nadšení a dobrá nálada

Přesně v duchu hesla „Nejde o výkon, ale o zábavu“ pořádá Hluboká nad Vltavou už pátý ročník Sportovních her pro seniory, pro které má ve středu 19. září od 13:00 hodin ve sportovně relaxačním areálu připravený pestrý program. Přestože je zábavně sportovní odpoledne určeno hlavně aktivním starším lidem z domovů důchodců v Českých Budějovicích a Hluboké, vítáni jsou i starší spoluobčané z Hluboké nad Vltavou.

Samozřejmě nám vůbec nejde o sportovní výkony, ale o příjemně strávené odpoledne s hudbou a občerstvením, kde si budou moci senioři popovídat, zahrát minigolf, svést se na motorovém člunu, elektrokole nebo se pokusit uspět v některé z nenáročných disciplín,“ uvedl Jiří Slepička, ředitel Domova důchodců U Zlatého kohouta v Hluboké nad Vltavou.

Pro seniory bude přichystán Sportovně relaxační areál Hluboká, který je jedním z nejrozsáhlejších venkovních hřišť v republice. Volný čas zde mohou trávit rodiny s dětmi, handicapovaní lidé, vozíčkáři i senioři. Jeho součástí je i příjemné sezení na terase restaurace v prostředí nádherné přírodní lokality s výhledem na romantický hlubocký zámek.

Akce se každoročně zúčastní zhruba šedesát až osmdesát seniorů. Podle ředitele Slepičky sousedskou atmosféru pravidelně provází nadšení a dobrá nálada.

Zřizovatelem Domova důchodců U Zlatého kohouta je Město Hluboká. Do své péče přijímá především seniory z Hluboké nad Vltavou a okolních obcí. Už teď eviduje přetlak žadatelů o umístění, které nemůže uspokojit. Podstatou péče o seniory je podle ředitele Slepičky hlavně vytvoření pocitu domova, který není dán jen samotným prostorem a vybavením, ale především laskavou a přátelskou atmosférou, kde se každý cítí v bezpečí a je respektován. To Domov důchodců U Zlatého kohouta svým klientům nabízí.

Tisková zpráva

Štítky společnost, senior, hry, Hluboká, domov, zábava, relax, centrum, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.