pátek 24. ledna 2020 Milena

Po nedávných tropech spadnou teploty i pod deset stupňů Celsia

Po tropických teplotách posledních dní spadne rtuť v teploměru příští týden v Česku i pod deset stupňů Celsia. Kolísání teplot pak bude pokračovat. Ve druhé polovině příštího týdne totiž teplota zase stoupne až na dvacet stupňů a v dalších týdnech opět klesne. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku. Počasí bude v nejbližších dnech podle předpovědi meteorologů kolísat. 

V posledních dnech bylo mimořádně teplo a na několika místech republiky byly překonány teplotní rekordy. Zaznamenány byly teploty i přes třicet stupňů Celsia. Začátkem příštího týdne se ale citelně ochladí.

V pondělí 24. září bude podle krátkodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) deset až čtrnáct stupňů a v úterý jen devět až třináct stupňů. Potom budou teploty kolísat. Ve čtvrtek 27. září mohou vystoupat až na dvacet stupňů, ale o svátečním pátku a o víkendu mohou zase klesnout k jedenácti stupňům.

V dalších třech týdnech, od 1. do 21. října, se budou týdenní průměry denních teplot pohybovat kolem patnácti nebo šestnácti stupňů Celsia. V noci se podle meteorologů mohou vyskytovat přízemní mrazíky.

Objem srážek bude v příštích čtyřech týdnech v dlouhodobém srovnání průměrný až podprůměrný. Nejsušší bude podle ČHMÚ příští týden a také týden od 15. do 21. října.

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.