sobota 22. února 2020 Petr

Náměstek primátora dnes pogratuloval vozíčkářům Štírů, kteří přivezli zlato z paraher

Náměstek primátora Juraj Thoma dnes v obřadní síni radnice pogratuloval vozíčkářům, kteří z paraher Malmö Open. Na turnaji ve Švédsku byly tři české florbalové týmy, kromě nejúspěšnějších Českých Budějovic se zúčastnili hráči z Prahy a Ostravy.

„V All star teamu turnaje se umístili tři Češi. Za Štíry to byli Ivan Nestával a Adam Šimonek, doplnil je František Synek z pražského SKV,“ uvedla tisková mluvčí města Jitka Welzlová.

Jeden z nejzkušenějších hráčů ve vozíčkářském týmu Zbyněk Sýkora byl na Malmö Open počtvrté a pokaždé odtud přivezl medaili. Ve finále navíc vstřelil oba dva góly. Těžko bychom hledali někoho povolanějšího ke zhodnocení štírského účinkování ve Švédsku.

„Jednalo se o 43. ročník Malmö Open, což svědčí o tradici těchto multisportovních her. Já to považuji za takovou malou klubovou paralympiádu. My jsme tam letos vyjeli počtvrté, což koresponduje s tím, kolikrát byl v programu her zařazen florbal vozíčkářů. Zatím se nám vždy podařilo získat medaili, dvakrát jsme turnaj vyhráli a dvakrát jsme byli druzí,“ řekl hráč Zbyněk Sýkora

Autoři | Foto stiri.cz

Štítky Štíři, ocenění, zápas, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.