pátek 13. prosince 2019 Lucie

Budvar loni vyvezl nejvíce piva ve své historii

Budějovický Budvar loni exportoval nejvíce piva ve své historii. Většina zlatavého moku loni směřovala do Německa, kde se podařilo prodat nejvíce piva v historii. Mezi pět největších odbytišť se v roce 2018 zařadily také Polsko, Rusko, Slovensko a Spojené království.

Světlý ležák „Budweiser Budvar“ se v některých zemích prodává pod značkami „Budějovický Budvar“ nebo „Czechvar“. „Nejvíce budvarského piva i loni směřovalo do Německa, kde se navíc podařilo dosáhnout nového historického rekordu,“ říká Renata Pánková, vedoucí oddělení exportu z Budějovického Budvaru.

„Skokanem roku podle hodnotových ukazatelů se stalo Švédsko, které patří mezi naše nejdůležitější trhy a objem prodaného piva se tam meziročně zvýšil téměř o 80 procent. Velmi nás potěšil i výsledek ve Spojených arabských emirátech, kde jsme prodej zdvojnásobili. Tento region se ukazuje být nejen náročným, ale pro naše pivo i velmi zajímavým. Točený Budvar si můžete vychutnat v plážovém baru jednoho z nejluxusnějších hotelů na světě v Palace Emirates v Abu Dhabi, musíte však počítat s tím, že i cena bude vysoce prémiová,“ uzavírá Renata Pánková

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky pivo, export, pivovar, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.