pátek 13. prosince 2019 Lucie

Kvůli vyvráceným stromům jsou zavřená centra v Srní a Kvildě

Kvůli vyvráceným stromům uzavřel Národní park Šumava návštěvnické centrum pro pozorování vlků v Srní na Klatovsku a pro pozorování jelenů v Kvildě na Prachaticku. Nařízení platí do odvolání a minimálně se bude týkat dnešního dne. Řekl mluvčí parku Jan Dvořák. Dodal, že silný vítr podle prvních odhadů na Šumavě vyvrátil tisíce krychlových metrů stromů.

„Škody rozhodně nejsou srovnatelné s orkány z minulých let, které byly mnohem ničivější. Ale zatím vše teprve sčítáme a přesnější čísla budeme znát v následujících dnech," uvedl mluvčí parku Jan Dvořák. Podle něj komplikuje práci v terénu fakt, že řada míst Šumavy zůstává bez elektrického proudu. „Kvůli špatnému signálu se zatím navíc ani nemůžeme dovolat na spoustu našich územních pracovišť," uvedl.

Šumavský národní park také doporučuje, aby turisté byli obezřetní v terénu. Dvořák řekl, že podle dosavadních informací nikde nejsou na trasách popadané stromy. „Ale mohou být vyvrácené a nelze vyloučit, že teprve spadnou," uvedl.

Vítr zřejmě zatím většinu poškozených stromů nezlámal. Vzhledem k tomu, že je půda po tání a deštích na řadě míst mokrá, nárazy větru spíš stromy vyvrátily i s kořeny.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky počasí, rezervace, turistika, Šumava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.