Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

VIDEO: Zoo na Hluboké oslavila narozeniny. Nechyběl Adolf ze Schwarzenbergu nebo hejtmanka

Středa patřila na Hluboké oslavám. Zoologická zahrada oslavila 80. výročí založení. Popřát přijel zakladatel Adolf ze Schwarzenbergu s chotí Hildou nebo hejtmanka Ivana Stráská. Křtila se také tygřata. Jejich kmotrem byl Zdeněk Troška a Yvetta Blanarovičová.

Brány zoo se poprvé otevřely 1. května 1939 a patří tudíž k nejstarším zoologickým zahradám v České republice. „Osmdesátka je zralý lidský věk a i tato zoologická zahrada je určitým způsobem zralá, když se podíváme, jak se profilovala během těch posledních let. Vidíme, jak se nám stále mění před očima a je čím dál krásnější. Chtěla bych proto zahradě a všem jejím zaměstnancům v čele s panem ředitelem popřát, aby ten trend, který si tu nastavili, udrželi a aby byla ta naše zoo čím dál hezčí. Zvířátkům pak přeji spokojený domov,“ uvedla Stráská.

Během narozeninové oslavy se i křtilo. „Timur, Naděžda, Sofia,Věra –  to jsou nová jména našich tygřat. Byla vybrána z návrhů našich návštěvníků a to s přihlédnutím k ruskému původu jejich rodičů. U příležitosti 80. výročí založení naší zoo, tygříky pokřtili Zdeněk Troška, Yvetta Blanarovičová, Marek Kališ a ošetřovatel Martin Drha. A my jim přejeme dobrou budoucnost a to jak jim samotným, tak i jejich velmi ohroženému druhu tygru ussurijskému,“ uvedla zoo na Facebooku.

Ředitel zoo Vladimír Pokorný připomněl, že zoo vznikla díky nápadu knížete Adolfa ze Schwarzenbergu, majitele panství Hluboká, a jeho choti Hildy. „Zejména během posledních 20 let dostala zoo úplně jiný rozměr, což oceňují hlavně naši návštěvníci. Jim mohu zároveň prozradit, že modernizace zahrady bude pokračovat i nadále, když plánujeme například nový noční pavilon,“ nastínil Pokorný.

Autoři | Foto Zuzana Reifová, Radek Šíma

Štítky Zoo, Hluboká nad Vltavou, oslavy, narozeniny, Hluboké, zoologická zahrada, Yvetta Blanarovičová, Zdeněk Troška, Ivana Stráská, Vladimír Pokorný, Marek Kališ, zahrada, Facebook, slavnost, Česko

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.