Počasí dnes2 °C, zítra1 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Jihočeský kraj získal prachatický domov dětí a mládeže

Jihočeský kraj získal od státu do vlastnictví objekt domova dětí a mládeže v Prachaticích v hodnotě několika desítek milionů korun. O komplex, který se skládá z několika domů, hřiště a bazénu, usiloval více než 20 let. Kraj areál získal zdarma. Dosud objekt patřil Národnímu institutu dětí a mládeže.

Komplex v Prachaticích byl jediným domovem dětí a mládeže na jihu Čech, který nepatřil kraji. Podle hejtmanky Jihočeské kraje Ivany Stráské stát převedl objekt na Národní institut dětí a mládeže v 90. letech minulého století. Jihočeský kraj přitom hned od počátku usiloval o to, aby komplex prachatického domova dětí a mládeže patřil jemu. „Osobně jsem deset let jezdila do Prahy na ministersvo školství, na Národní institut dětí a mládeže, jednala jsem o tom s představiteli vlády. Protože to nebyl náš majetek, a my jsme tím pádem do toho nemohli významně investovat," řekla hejtmanka.

Dodala, že nešlo o liknavost ze strany státu. Problém převodu podle ní souvisel s náročnou byrokracií. „Nakonec jsme našli cestu prostřednictvím převodu na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který objekt nabízel. Nikdo o něj neměl zájem, takže to stát mohl převést na nás," řekla Stráská.

Uvedla, že kraj získal prachatický domov dětí a mládeže zdarma. Počítá ale s tím, že bude muset investovat do oprav. „Snažili jsme se to udržovat, aby to mohlo sloužit dětem. Ale samozřejmě tam bude třeba udělat řada věcí. My jsme do toho investovali jen to nejnutnější," řekla hejtmanka.

Autoři | Foto DDM Prachatice

Štítky Jihočeský kraj, Ivana Stráská, dům dětí a mládeže, Prachatice, domov, Národní institut dětí a mládeže, Praha, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jihočeský kraj získal prachatický domov dětí a mládeže  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.