sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Hejtmanka Stráská ocenila společensky nejodpovědnější firmy v Jihočeském kraji

Více než tři desítky firem se přihlásily do Ceny hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost, jejíž vyhlášení se dnes konalo v Českých Budějovicích. Do ocenění se mohly hlásit firmy, neziskové organizace i obce realizující v loňském roce dobrovolné a nadstavbové aktivity. Kromě cen si všichni přihlášení odnesli také Čestné uznání.

„Jako společenskou odpovědnost můžeme chápat stanovení základních hodnot v organizaci, jejich dodržování a šíření; snahu vyjít vstříc zaměstnancům při hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem; podporu místní komunity, ochranu přírodních zdrojů či životního prostředí,“ uvedla Michaela Novotná, ředitelka JAIP.

Cílem ocenění je zviditelnit příklady dobré a pozitivní praxe. „Inspirovali jsme se v ostatních regionech, kdy již v sedmi krajích hejtman za tyto aktivity ocenění uděluje,“ dodala Novotná.

Do historicky prvního ročníku se přihlásilo celkem 32 jihočeských firem a organizací. Hodnotitelé a Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné.

Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská navíc udělila všem zúčastněným jako poděkování Čestné uznání. „Nejednalo se prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích. Vítězi jsou pro mě všichni přihlášení, proto jsem moc ráda, že jsme jim mohli alespoň takto poděkovat,“ uvedla Stráská. Všechna první místa navíc získala od Budějcké Drbny mediální prostor v hodnotě 15 tisíc korun. Ocenění za médium předala Dita Dvořáková z marketingu firmy. 

A jaké firmy získaly ocenění?

Malé organizace s 50 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání
1. LESIKAR
2. Český ostrovní dům – projekt Český soběstačný dům
3. INPRESS
Střední organizace s 250 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání
1. Technické služby Tábor
2. Kámen a písek společně s firmou Mondi Bupak
3. TKP geo
Velké organizace s více než 250 zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání
1. Robert Bosch
2. EATON Elektrotechnika
3. ENGEL strojírenská.
Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s méně než 50 zaměstnanci
1. THEIA  - krizové centrum
2. Czechitas
3. Attavena a Regionální agrární komora Jihočeského kraje.
Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s více než 50 zaměstnanci
1. Pomoc Týn nad Vltavou
Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání – obec“
1. Obec Boršov nad Vltavou

Foto Jana Kroneislová

Štítky ocenění, Jihočeský kraj, JAIP, firmy

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.