čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

FOTO/VIDEO: Noční bouřky nejvíce řádily na Táborsku. Pod masivem půdy skončilo auto

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, kterou vydali meteorologové, se nejvíce dotkla Táborska. Hasiči tam zasahovali zhruba u patnácti událostí. Jednalo se především o zatopené sklepy a popadané stromy. Do terénu vyrazili i policisté, kteří řešili auto uvězněné pod masivem půdy.

Včerejší vydatné deště způsobily po šesté hodině večerní mezi ulicemi Martina Koláře a Na Bydžově v Táboře sesuv půdy ze svahu. K opětovnému sesuvu pak došlo ještě okolo půl deváté večer. Masa hlíny tam poškodila zaparkované auto. Na místo vyrazila hlídka táborských policistů. „Hlídka uzavřela ulici Na Bydžově ve vzdálenosti 200 metrů z každé strany od místa sesuvu, aby do tohoto prostoru nemohl nikdo vstoupit. Zároveň vyzvali k evakuaci obyvatele jednoho tamního domu, jehož obyvatelé i přes důrazné výzvy policistů evakuaci odmítli,“ popsala tisková mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

Odklízecí práce začaly po desáté hodině. Ulice byla uzavřena až do páté hodiny ranní. Při sesuvu nebyl nikdo zraněn. Hasiči za celou noc řešili zhruba dvacet událostí. „Šlo především o popadané stromy a zatopené sklepy. Hasiči v Táboře měli 15 výjezdů. Dalších pár bylo po celém kraji. Situace nebyla nějak dramatická,“ dodala tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů

Foto Adéla Cinklová

Štítky bouřky, výstraha, hasiči, policie, Tábor

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.