středa 11. prosince 2019 Dana

Město vypsalo za první polovinu roku 117 veřejných zakázek. Více jak dvacet jich muselo zrušit

Celkem 117 veřejných zakázek za necelých 290 milionů korun vypsalo města za první polovinu roku 2019. Přes dvacet zakázek muselo být ale kvůli vysoké ceně, nedodržení podmínek nebo nedostatku uchazečů zrušeno. Oproti minulým letům jde o vzrůstající trend.

Ze 117 vypsaných veřejných zakázek jich muselo město 23 zrušit. „Jde o případy, kdy buď nebyla předložena žádná nabídka, cena neúměrně předčila předpokládanou hodnotu, a nebo nebyly splněny všechny podmínky výběrového řízení,“ vysvětlil náměstek primátora Ivo Moravec.

Podle Moravce se ve srovnání s uplynulými lety ruší zakázek více. „Může to souviset s vzrůstajícími cenami ve stavebnictví. Jelikož jsem i členem Rady kraje, kde vypisujeme zakázky a schvalujeme i jejich vítěze, velmi často se zakázky ruší právě z tohoto důvodu,“ řekl náměstek primátora a dodal: „Můj osobní pocit je, že uchazeči to také dost často zkoušejí. Přeci jen jde o veřejného zadavatele a ten snese všechno. Samozřejmě ceny narostly, ale nemůžeme akceptovat nadmíru únosnou hodnotu.“

Foto Jan Luxík

Štítky České Budějovice, veřejné zakázky, cena

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.